DISTANČNÍ VÝUKA

Distanční vzdělávání je multimediální forma řízeného studia, která poskytuje nové vzdělávací příležitosti a podpůrné vzdělávací služby pro zpravidla samostatně studující dospělé účastníky, kde hlavní odpovědnost za průběh a výsledky vzdělávání spočívá na studujících, kteří jsou odděleni od vyučujících (konzultantů).

Zdroj: Wikipedia.cz

DV – I. stupeň (platí od 1. 3. 2021)

1. – 4. třída

výuka probíhá plně v kompetenci třídních učitelů, kteří volí nejvhodnější způsob vzdělávání žáka. S jednotlivými rodiči jsou ve spojení pomocí telefonů nebo elektronické pošty.

V dopoledních hodinách využívají školní učebnu Google Classroom, Google Meet vhodný pro konference a živou výuku. Učivo a úkoly jsou zadávány písemně emailem, konzultace po telefonu. Žáci i rodiče mohou po dohodě využít konzultační hodiny.

Žáci školní družiny využívají v čase od 13:00 – 14:00 “Hravou hodinku” v režii vychovatelek naší školy.

DV – II. stupeň (platí od 1. 3. 2021)

5. – 9. třída

výuka probíhá distančně ve vyučovacích hodinách dle rozvrhu hodin. Výuka obsahuje přímou – živou část výuky realizovanou pomocí Google učeben dle předmětů a korespondenční část, zadávanou opět přes učebny nebo v rámci Gmailu @pohodovaskola.eu (slouží výhradě pro školní komunikaci a potřeby).

Distanční výuka

DV – I. stupeň (podzimní výuka 2020)

1. – 4. třída

MATEMATIKA 5., 7., 8. a 9. třída

Výuka běží v čase běžné výuky (podle rozvrhu), video lze později zhlédnout i ze záznamu. Úkoly, které jsou zadány ve videu, však mají pevné termíny, později odevzdané nelze hodnotit. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat mailem.
5. třída – výuka M
7. třída – výuka M + F
8. třída – výuka M + F
9. třída – výuka M

DV – II. stupeň (podzimní výuka 2020)

31.10.2020 – Oznámení pro rodiče – AKTUALIZOVANÉ

Vážení rodiče, rozhodnutím vlády ze dne 30.10. 2020 se od 2.11. 2020 uzavírají i školy zřízené dle § 16 odst.9 školského zákona (speciální školy).

Toto opatření se týká i naší školy, a proto jsme nuceni přejít na distanční výuku. Bližší informace o výuce očekávejte od svých třídních učitelů.

Děkuji za dosavadní spolupráci a přeji Vám hodně zdraví.

Kateřina Karpíšková – ředitelka školy

29.10.2020 – Oznámení pro rodiče k vývoji situace

Vážení rodiče, vzhledem k vývoji situace ve speciálním školství to vypadá, že od 2.11. 2020 dojde k uzavření všech, tedy i speciálních škol. Toto opatření se bude týkat i naší školy.

Pokud k tomuto opatření dojde (vláda bude jednat v pátek 30.10. 2020), přejdeme na distanční výuku a osobní přítomnost žáků ve škole nebude možná.

Sledujte, prosím, webové stánky školy. Informace budeme průběžně aktualizovat dle skutečného stavu.

S přáním pevného zdraví a pevných nervů

Kateřina Karpíšková – ředitelka školy.

Výuka od středy 14.10.2020

Dle usnesení vlády ČR ze dne 12. 10. 2020 se distanční výuka podle bodu I/4 naší školy netýká. Žáci chodí do školy v běžném provozu. Potvrzuji prodloužení podzimních prázdnin o 26. a 27. 10. 2020

Ředitelka školy: Mgr. Kateřina Karpíšková

Příloha – usnesení vlády z 12.10.2020