AUTOEVALUACE ŠKOLY 2015

V roce 2015 jsme oslovili rodiče našich žáků, aby školu oznámkovali. Rodiče známkovali 8 oblastí, které souvisí s klimatem školy. Nejhorší známkou byla 3, která byla udělena ve dvou případech. Celková průměrná známka měla hodnotu 1,3. Školskou terminologií tedy lze říci, že ZŠ Ostrava-Výškovice, s. r.o. prospěla podle rodičů s vyznamenáním.

RODIČOVSKÉ OHLASY

Rozhodli jsme se pro tuto školu kvůli menšímu počtu dětí ve třídě a individuálnímu přístupu. S ostatními školami, kde je přibližně 26-28 dětí, se to srovnat nedá. Paní učitelka má velmi hezký přístup k synovi i k nám rodičům. Naprostá spokojenost. Do této školy se syn opravdu těší.
(Julius a Radka Vytlačilovi)

Adam nastoupil na ZŠ Ostrava-Výškovice, s. r. o. na začátku 6. třídy. Důvodem ke změně školy byl benevolentní přístup učitelů a příliš volný režim na původní škole. Adam měl roli třídního šaška, denně nosil ze školy poznámky a já měla pocit, že se za 5 let školní docházky nic nenaučil. Obávala jsem se, jestli se jednou vůbec něčím vyučí.
Změna školy znamenala zásadní zvrat. Adamovi v nové škole vyhovoval řád a jasně daná pravidla. Byly mu vymezeny mantinely, musel respektovat autority a plnit si své povinnosti. To vše vedlo ke zlepšení chování i prospěchu. Adam do školy chodil rád, prázdniny protrpěl. Ve škole si našel kamarády, se kterými se vídá dodnes.
Mně vyhovovala úzká spolupráce s učiteli, pravidelná informovanost a řešení sebemenších problémů v zárodku. Kdybych o této škole věděla, určitě by Adam přestoupil dřív.
Po základní škole pokračoval Adam na obor obráběč kovů. Přechod na střední školu zvládl bez problémů, učební obor ho baví, je dobrým studentem, má i studijní stipendium. V současnosti je ve 3. ročníku a po výučním listu si chce dodělat maturitu.
(Zuzana Brožová)

Syn trpí kombinovaným postižením (ADHD, špatná koordinace těla). Když jsme vybírali základní školu pro našeho syna, hledali jsme zařízení s nízkým počtem žáků ve třídách s individuálním přístupem k dětem. Pohodová škola v Ostravě Výškovicích se nám zamlouvala, protože splňovala všechny naše požadavky.
Přístup pedagogů byl vždy vstřícný, přívětivý a přátelský. Pravidelně se ve škole pořádali vánoční a velikonoční jarmarky, žáci jezdili každý rok na ozdravné pobyty, děti také vyráběli hezké výrobky v keramické dílně. Syn navštěvoval školu rád.
(Šárka Orlová)