DISTANČNÍ VÝUKA pro 8. třídu

10. výukový týden od 9. – 13. 11. 2020

1. část

PŘÍRODOPIS:

Tkáně. Uč. str. 17-20. Přečti a zapiš ( podle zvýrazněného rámečku na str. 20)

ZEMĚPIS:

Přírodní podmínky Evropy – opakování. Uč. str. 17, cv. 1, 2, 3 a,b,f.,5.

CHEMIE:

Oddělování složek ze směsí. Uč. str. 16-21. Přečti a do sešitu zapiš názvy jednotlivých postupů (jsou zapsány v textu velkým tučným písmem)

ANGLICKÝ JAZYK

Tentokrát se zaměříme na stupňování přídavných jmen. Podívejte se na odkazy a videa, udělejte si test a jeho výsledek mi vyfoťte nebo pošlete jako printscreen.  Test 1, test 2 a test 3. A nakonec vyplňte pracovní list.

Zároveň mi prosím napište, zda máte facebook a mohli byste se od 9:00 ve středu přihlásit na on-line výuku?

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Také pro vás mám na tento týden jednoduchý úkol – vyjděte ven, podívejte se okolo sebe, vnímejte barvy podzimu a vytvořte libovolnou technikou obrázek na téma „Podzimní strom“. U této práce si zopakujte, které barvy jsou základní a které doplňkové. Svůj obrázek pošlete na e-mail.

2. část

RODINNÁ VÝCHOVA:

Minule jsme probrali záhadu oplodnění. Než se však dostaneme k těhotenství, odskočíme si k osobní intimní hygieně. O co se jedná? Téma najdeš v příloze na jejímž konci jsou opět kontrolní otázky. Opět otázky opište a zodpovězte. Vyfoťte a pošlete ke kontrole.

PRACOVNÍ ČINNOSTI:

pokračuje zadání z minulého týdne = tvorba draka dle pokynů (viz níže).

SEMINÁŘ Z INFORMATIKY:

Minulý týden jsem zhotovovali video z libovolných fotografií. Dnešním úkol je zhotovit s pomocí fotoaparátu nebo mobilu 10 fotografií, které zachycují pohyb (nějakého předmětu nebo figurky). V tomto období vyrábíme film za pomocí figurek z Lega. Zkuste něco podobného najít a nafotit, jak postupně udělá figurka pohyb, posun, krok, atd.

lego pohyb

Zachycení pohybu panáčku z Lega

9. výukový týden od 2. – 6. 11. 2020

1. část

PŘÍRODOPIS:

Anatomie člověka Buňka Uč. str. 16 přečíst, zakreslit stavbu živočišné buňky a srovnání velikosti buněk lidského těla, vše na str.16.

ZEMĚPIS:

Rostliny a živočichové Evropy uč. str.14-16. Přečíst a zapsat do sešity všechny typy krajiny, které se nacházejí v Evropě.

CHEMIE:

Třídění různorodých směsí uč. str. 13. Přečíst a zapsat vše do sešitu i s příklady.

2. část

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Všichni jste teď doma a do poštovních schránek vám i nadále chodí letáky, upoutávky na akční zboží v různých supermarketech. Týdenní úkol pro vás – vytvořte koláž (vystřihněte a nalepte obrázky potravin) na formát A4, A3 s vtipným popiskem na téma „Jsme to, co jíme“. Řídit se můžete svou chutí, představou, oblíbenými pokrmy i tím, co je podle vás zdravé. Použijte pastelky nebo fixy k dokreslení detailů.
Své výtvory vyfoťte a pošlete na můj e-mail.

SEMINÁŘ z INFORMATIKY

Úkolem na následujících 14 je umět zhotovit video /film/ z fotek. Pokud již nějaký program používáte, klidně můžete pracovat v něm. Vaši úlohou je z 20 fotografií zhotovit film.
Pokud nemáte žádný program nebo nevíte, můžete použít ten, co používáme ve skole a tím je PhotoStory3 je volně ke stažení třeba zde (rolujte dolů na oranžové tlačítko stáhnou – bez doplňku) stáhněte a nainstalujte. Kdybyste měli problém – napište.
Manuál k programu Photostory je ke stažení také a čtěte až od stránky 7 dole.

RODINNÁ VÝCHOVA

v příloze je sken naší učebnice na téma „Záhada oplození“ str 15-17. Na konci jsou otázky. Do sešitu opíšete nadpis a opíšete všechny otázky, na které pochopitelně odpovíte. Ano i ty otázky tam budou, aby odpovědi dávaly smysl.

Pro inspiraci si pusťte film Kdopak to mluví, kde je oplození hezky provedeno.

Tělesná výchova

V průběhu týdne, pokud nebude venku škaredě, běžte se projít ven na procházku, kolo, koloběžku, atd, na zahrádku a ze své venkovní aktivity pošlete fotku.

3. část

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Je podzim a k němu patří pouštění draka. Toho nakonec pouštět nemusíte, ale postavit bychom ho mohli.

Podle návodu postav svého draka. Jste všichni dost šikovní, abyste to zvládli a neprudili kvůli tomu rodiče. Snad je jen poproste o režnou nit nebo provázek a zjistěte, kde máte doma špejle. Výsledek (nemusí být schopen letu – tudíž můžete použít těžší papír a provázek) vyfoťte a pošlete ke kontrole mailem. Upozorňuji, že je to úkol na 14 dní, ale zase s ním moc neotálejte. Dodávám, že teď je to již na rozdíl od jara povinné!