Prvňáčci v pilné práci

prvňáci píší

Je to tady. Uběhlo nám září a žáčci první třídy pracují na plné obrátky. Nevím, jestli si sami vzpomínáte, ale na začátku první třídy je práce habaděj. To máte naučit se sedět na místě, držet tužku, psát obloučky a kličky, poznávat číslice, poznávat písmenka atd. Abychom to lépe zvládali, paní učitelka nám vymýšlí různé metody, jak se zlepšovat.

Pracujeme s plastelínou, čímž si zdokonalujeme jemnou motoriku a prostorové vnímání či trháme papírky a sestavujeme z nich jedno velké písmeno, čímž si ho lépe představíme a znova zdokonalujeme své prsty při jemné práci. Neopomíná ani klasiku, kterou je psaní tužkou. Ono to ještě není psaní, ale spíše kroužení, jedno čarová/tahová kresba, drobné tvary – smyčky a kličky. Prostě jedeme bomby.

Už umíme počítat do 4 a čteme A, M, E, M a L. Jsme šikulky.