Návštěva zámku v Raduni

Výlet na zámek v Raduni

V září jsme navštívili zámek v Raduni. Autobusem jsme vyrazili z Výškovic do Raduně, která leží nedaleko Opavy. Po příjezdu jsme si prošli zámecký park a při svačince počkali na začátek prohlídky. Mezitím jsme obdivovali park s jezírkem a pohled na krásnou budovu novoromantického zámku. A víte, že to původně byla vodní tvrz, než jej přestavěli?

Zámkem nás provázela kněžna Vanda, která nám povídala o historii zámku a posledních majitelích. Při tom nám ukazovala spoustu věcí a ptala se nás, co by to tak mohlo být? My jsme tipovali a tipovali. Mohli jsme tak vidět zajímavě vyrobené historické solničky, kalkulačku, hodiny s vestavěným topením, starou pračku a obří knihovnu se spoustou knih. Prohlídkové prvenství si zaslouží dětský pokojíček i s hračkami. Hádejte, co jsme dělali, když skončila prohlídka? Ano, tipujete správně. Svačinka č. 2 a pak hurá domů.

Děkujeme manželům Urbánkovým za financování dopravy na tento výlet.