Zcela netradičně uvedeme dnešní příspěvek formou výběru textů ze studentských prezentací.
Snímek č. 1 – Úvod. Máte vůli pracovat tvrdě opravdu tvrdě? Umíte dobře řešit problémy? Studium vás baví? Máte vražedné vyjednávací schopnosti? Máte kreativní mysl? Máte mozek na matematiku? Hluboce milujete přírodu? Pak se staňte ARCHITEKTEM!
Snímek č. 2 – Zeměpis – Katastrální mapa – Dne 21.2.22 jsme se začali učit v Zeměpise o katastrální mapě. Šli jsme do Počítačové učebny a seznámili jsme se stránkou katastrální mapa. Museli jsme najít naše bydliště a zjistit nějaké informace, jako je například parcelní místo, nebo obec, majitele, číslo pozemku apod..
Snímek č. 3 – Přírodopis – skladba pozemku, horniny, usazeniny, podloží. Dne 23.2.22 jsme se učili o usazených horninách. Paní učitelka vrátila k projektu Staň se architektem a mluvili jsme například o inženýrských sítích, vodních zdrojích a další.
Snímek č. 4 – Občanská výchova – Hypotéka – Dnes jsme se začali učit o Hypotéce. Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Jediné, co sem můžu napsat je to, že jsme měli za úkol najít si dům/byt/pozemek, jaká je cena a jaký je stav a v jaké bance bude.
Snímek č. 5 – Matematika – Geometrie – S panem učitelem jsme v matematice počítali plochy, rozměry, objemy. Probrali jsme míry. V geometrii jsme se bavili o výkresech, půdorysu, bokorysu, řezu, pohledu a podobně.
Snímek č. 6 – Výtvarná výchova – výkres – Ve výtvarné výchově jsme kreslili domek podle fantazie. Vyhlédli jsme si na internetu předlohu, kterou jsme si překreslili na výkres, ze kterého jsme později vytvořili 3D model v Informatice.
Snímek č. 7 – Informatika – 3D návrh a 3D tisk – Program Tinkercad je určen pro školní výuku. Nejprve jsme se podle tutoriálu naučili ovládat prostředí programu a pak jsme se vrhli na návrhy. Přes několik chyb jsme zdárně dospěli ke slušným výsledkům.