Canisterapie s fenkou Torou

Ve čtvrtek 23.9. jsme v naší škole jsme uvítali paní Hornovou se s fenkou Torou. Paní majitelka dětem poutavě líčila, jak se o pejska starat, jak se ke psům chovat, co mají a nemají rádi, jak reagovat, když potkají agresivního či nebezpečného psa. Čím pejsky krmit a čím rozhodně ne a především, že pořídit psa není jednoduché, je to závazek a povinnost. Pes totiž není hračka, ale živý tvor a výborný společník. Žáci bedlivě poslouchali a měli doplňující otázky.

Děti měly možnost si Toru pohladit, nakrmit ji a projít se s ni na vodítku. Tora byla mezi dětmi velmi spokojená. Obcházela je, tulila se k nim, nechala se hladit i odměnit pamlskem. Nakonec se s Torou děti pomazlily a vyfotily. Moc se jim to všem líbilo a spokojeně šly svačit.