Soutěž – Prázdninový příběh

Říká se, že Česko je země příběhů. Že téměř v každém koutu České republiky se odehrávají a udály tajemné, romantické, historické, sportovní i dobrodružné příběhy. Stačí jen trocha fantazie a můžeme si i my nějaký vytvořit. Nechte se inspirovat naším příběhem a zapojte se do soutěže školy o NEJ prázdninový příběh (a nemusí být z Česka, postačí, když ho sestaví nějaký žák/yně naší školy). Vaše příběhy – fotky s textem budeme průběžně zveřejňovat. V září vytvoříme hlasování a nejlepších 5 příběhů získá pěkné ceny.

Příběh první – Jak pan Kopýtko navštívil muzeum Valašskou dědinu

Pan Kopýtko byl s dětmi na škole v přírodě. Když se jednoho rána dozvěděl, že by mohl jet s dětmi na výlet, byl strašně rád a netrpělivě očekával před chatou na odjezd. Musel sice ujít cestu na autobus, ale to ho neodradilo. Na zastávce nedočkavě vyhlížel autobus. A protože pan Kopýtko dodržuje předpisy, jel i on s rouškou. V Rožnově radostí poskakoval, aby už už byl ve skanzenu. Tam se mu ohromně líbilo. A to tak moc, že zapomněl i fotit. Pobíhal od jedné chalupy ke druhé, poslouchal vyprávění, vyptával se, trkal do dětí a byl nadšený jako malé kůzle. Je ho krásný výlet vyvrcholil v restauraci u zmrzliny. Pan Kopýtko byl nejšťastnější jednorožec na zemi. Strávil den s dětmi a bolely ho od skákání a pobíhání všechna čtyři kopýtka. Unavený večer usnul a nechal si zdát nějaký příběh, anebo to byl zrovna tento? Je to sen nebo skutečnost?