Projekt – Ukradená divočina

V rámci jednoho z probíhajících projektů, týkajících se environmentální výuky a vzdělávání, naše škola navázala spolupráci s Ostravskou ZOO. Zoologická zahrada a botanický park se dlouhodobě podílí na ochraně životního prostředí a osvětových kampaních pro širokou veřejnost, zaměřenou na ochranu zvířat. Jednou z nich je i „Ukradená divočina“. Tento projekt se zaměřuje na nesmyslné vybíjení kriticky ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě Afriky. Abychom se i my zapojili, vytvořili jsme výstavu žákovských prací na toto téma, doprovázenou autorskými plakáty fotografky Lucie Čižmářové.

Co je to Ukradená divočina?

Ilegální obchod se zvířaty a jejich částmi je jednou z nejzávažnějších příčin ohrožení divokých zvířat. Problém a zodpovědnost Asie, Afriky či Ameriky? Ano, samozřejmě, ale stejně tak jsou na vině státy Evropy, a dokonce i mnoho občanů České republiky. Nevěříte? Nyní se můžete dozvědět více díky nové, unikátní kampani Ukradená divočina. Jedná se o první komplexní kampaň v České republice poodkrývající přehlížená fakta o ilegálním obchodu se zvířaty.