Školní výlet do Brna

31.5 2018 se šestá a sedmá třída již v 7:20 sešla na nádraží ve Svinově, kde jsme čekali na vlak. Přijel. Jeli jsme dvě hodiny vlakem. Dojeli jsme na Brněnské hlavní nádraží a vyhlíželi jsme neplaceného průvodce, kamaráda paní učitelek. Poté jsme se vydali přes Brno na hrad Špilberk. Zde jsme se kochali vězeními, mučírnami a podzemím tohoto goticky-barokního hradu. Po asi 2 hodinové prohlídce jsme se vrátili na náměstí do Brna, kde jsme dostali rozchod. Rozběhli jsme se po celém Brně a většina hledala místo na oběd. Prošli jsme se po Brně a v domluvený čas jsme se opět setkali. Cestou zpět na nádraží jsme navštívili kapucínskou hrobku, kde jsme si prohlédli několik polo-kostlivců, rozkládajících se v rakvích. Zjistili jsme, že máme ještě dost času do odjezdu, takže jsme se vydali do Katedrály sv. Petra. Od průvodce jsme obdrželi detailní prohlídku a dozvěděli jsme se něco o Biblické historii. Po té jsme se opět přes Brno vrátili na nádraží a čekala nás dvouhodinová cesta domů.