Jak jsme uklízeli Česko 2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Další informace na www.uklidmecesko.cz. Naše škola se opět přidá k této tradiční akci a uklidí Bělský les sousedící s naší školou.

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se naše škola opět přidala k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Žáci i učitelé naší školy se do akce zapojili s vervou a nadšením a za dvě a půl hodiny se nám podařilo nasbírat 726 kg odpadu. První stupeň udělal okružní procházku po Bělském lese a cestou posbírali velké množství malých odpadků zejména PET láhve, mikrotenové sáčky a různé obaly. Žáci druhého stupně řádně pročistili nejbližší okolí školy a začátek Bělského lesa. Nevěřili byste, co vše našli. Od různých lahví, přes plastovou židli, reproduktor až po matrace. Na nezvykle chladné jaro nám počasí přálo. Bylo teplo a první kapky spadly až při samotném ukončení akce.

Velké poděkování všem, kteří se zúčastnili.