Ryba na talíř – projekt Ministerstva zemědělství

do kterého jsme se zapojili v rámci Rodinné výchovy v bloku Zdravý životní styl, nám prohloubil dosavadní znalosti o významu a prospěšnosti konzumace ryb, zejména sladkovodních z domácí produkce (podrobnosti na www.rybanatalir.cz). Projektovou hodinu jsme rozložil do dvouhodinovky RV v úterý 12.12.2017. V první části hodiny jsme se zaměřili na důvody, proč máme rybí maso jíst. Je nejen chutné, ale má lehce stravitelné tuky, minerály a vitamíny. Ověřili jsme si naše znalosti o druzích ryb, které u nás žijí v rybních, řekách, potocích a nádrzích. Jak dlouho žijí, ve kterém druhu vody a jak ryby dělíme. Polovina chlapců má zkušenost s rybolovem a mohli tak zahrnout zbytek třídy znalostmi a zajímavými zážitky. Další blok vyplnila paní učitelka dějepisu, která nám povyprávěla o zakládání rybníků u nás a s historickým vývojem rybářství. Znalosti jsme ve skupinové práci zúročili v prvním pracovním listu, který nás čekal a obstáli jsme výborně.

V druhém bloku jsme si zopakovali zmiňovanou prospěšnost ryby v našem jídelníčku. Zmínili jsme vliv na cholesterol, dietní aspekt, co je pojem Omega-3, bílkoviny v rybím mase a rybí tuk, který rozpoutal vášnivou diskuzi. Ovšem závěr, kterým bylo zpracování ryb, kuchání, čištění a porcování, byl přímo nabitý veselými zážitky z vánočních kapřích příprav. Zážitky jsem uzavřeli promítnutím video postupu a následným znalostním kvízem. Nejlepších sedm žáků bylo odměněno dárečkem z projektu Ryba na talíř. Myslím, že rybí výuková hodina, zvláště teď před vánoci, se všem líbila ozřejmila jim, že kapr či jiná sladkovodní ryba se nejí jen o vánocích.