Škola v přírodě 2017 – Pozlovice

Den I.
Hurá. V pondělí 19.6.2017 se scházíme v zadním traktu obchodu Hruška, nastupujeme do autobusu a vyrážíme směr Luhačovice. Cílem je obec Pozlovice v těsném sousedství Luhačovické přehrady. Po příjezdu, ubytování a obědě, jdeme prozkoumat okolí. Starší (II. stupeň) vychází na průzkum obce Pozlovice – cukrárnu, kostel se hřbitovem, informační centrum, sportovní hřiště a druhou cestou se vracíme k přehradě, kterou obkroužíme celou. V závěru odpoledne vyzkoušíme teplotu vody v přehradě. Malí absolvují pouze procházku okolo přehrady, u které skončí na dětském a zkusí teplotu vody. Výsledkem zkoušky je zjištění, že „Léto je i v Luhačovicích“. Navečer jsme do programu zařadili deskové hry a opětovně dětské hřiště.
Den II.
Dopoledne vyrážíme na prohlídku Luhačovic a procházíme se po lázeňské kolonádě, pijeme lázeňský pramen Vincentka, který větší polovině zkřiví ústa a tak si chuť spravujeme lázeňskými oplatky. Užili jsme si krásné dopoledne. Luhačovicích bylo krásně a bez Vincentky a lázeňského oplatku by návštěva lázni nebyla to pravé ořechové. Odpoledne navštěvujeme místní koupaliště Duha a kdybychom nemuseli na večeři, tak jsme na koupališti až do setmění. Večer proběhly míčové aktivity, deskové hry, psaní pohlednic a procházka okolo přehrady.
Den III.
Den výletový. I. stupeň se vydal autobusem na celodenní výlet do Štítné nad Vláří, kde od školy Gabry a Malinky po nákupu nanuků překonal kopec do Brumova-Bylnice a navštívil hrad Brumov. Děti I. stupně si zaslouží pochvalu, protože šlapaly moc pěkně a znavené se vrátily autobusem zpět. II. stupeň celodenní výlet pouze pěšky nejprve zdolal kopec Komonec, našel pozůstatky hradu Starý Světlov a prohlédl si poutní místo Malenec s křížovou cestou. Horkem znavený II. stupeň se vrátil do vily a padl. Do večeře obě skupiny odpočívaly. Večer jsme strávili na dětském hřišti, kde jsme se do sytosti vyřádili na trampolíně, při míčových hrách a na prolézačkách.
Den IV.
Pro Malošky (I. stupeň) mělo dopolední zaměstnání v plánu vycházku do Pozlovic, která byla zakončená sladkou odměnou. Velošci (II. stupeň) navštívil pramen Alfrédka v Luhačovicích procházkou přes Oběťovou horu, abychom byli v chládku a stínu. Odpoledne, vzhledem k počasí, vyrážíme na koupaliště, kde si slunce a vody dosyta užíváme. Večerní zábava se odehrává na hřišti a těsně před večerkou si před balujeme kufry.
Den V.
Budíček je o chvilku dříve a dobalujeme zavazadla, uklízíme pokoje. Snídaně, ztráty a nálezy. Závěr tvoří předání diplomů nejvzornějším účastníkům ŠvP – Martina Veselá, Václav Suchý a Stanislav Rojíček. Přesouváme se na parkoviště, nastupujeme do autobusu a vracíme se domů. Hurá…. všichni a beze ztrát či úrazů.