Zážitkové centrum URSUS, Dolní Lomná

Přírodovědný výlet do zážitkového centra se vydařil. Děti strávily dopoledne rozděleny do tří skupin podle věku. Mohly se tak věnovat všichni různým činnostem.

Zatímco jedna skupina trávila čas venku na zahradě centra, kde mohly děti pozorovat okolí z malé rozhledny, nebo se projít po různě obtížných stezkách, či sestavit z kostek koloběh přírody, jiná skupina se dověděla jak rozeznat okolní stromy podle listů nebo pupenů. Tato skupinka si mohla prohlídnout i živou larvu vážky. Potom si na kameny nakreslili vlastní obrázek. Třetí skupina zkoumala různé nerosty, šuplíky s přírodninami a hlavně poslouchali zajímavý výklad o vzniku Beskyd.

Po přestávce na čaj a svačinu se skupiny vyměnily a tak nakonec všechny tři skupiny prošly celým programem. Odjezd autobusu z Dolní Lomné stihli nakonec všichni, protože ráno z Ostravy se to některým nepovedlo.

V.V.