Prohlášení o přístupnosti webových stránek

Webové stránky Základní školy, Ostrava – Výškovice, s.r.o., 29. Dubna 33/259, Ostrava – Výškovice, splňují požadavky dle par. 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem webu jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formát DOC a PDF je také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace. která slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Přístupnost webové prezentace

Naše webové stránky jsou vytvořeny za pomoci značkovacího jazyka HTML 5 a kaskádových stylů CSS 3. Webové stránky jsou responzivní (tj. optimalizované pro různé typy zařízení od stolních počítačů, laptopů, tabletů, po mobilní zařízení). Stránky umožňují zvětšení písma v nastavení prohlížeče bez ztráty obsahu nebo funkcionality, a většina obrázků má alternativní text.

Náhradní řešení a kontakt

Podle § 7 odst. 4 Zákona jsme v případě obtíží či případné náměty s přístupností webových stránek nebo s návrhy a připomínkami týkající se obsahu webu schopni poskytnout informace alternativními cestami:

Telefonicky nebo emailem:

Sekretariát školy (po, st 7:30–14:00)
telefon: 595 782 131
e-mail: info@pohodovaskola.cz

Poštou nebo osobně návštěvou naší školy na adrese:

29. dubna 33/259
Ostrava – Výškovice, 700 30