Jsem absolventem Pohodové školy v Ostravě. Tato škola mi pomohla najít směr, kterým chci jít. I když jsem měl dyslexii a ADHD, škola mi poskytla podporu a pochopení, díky čemuž jsem dokázal překonat překážky a najít cestu, která mě baví.
Po základní škole jsem nastoupil na SŠ uměleckých řemesel, obor multimediální tvorba. Původně jsem chtěl být grafik, protože mě bavilo kreslení a malování.
Asi po roce jsem si uvědomil, že grafika mě baví spíš jako koníček. Ve druhém ročníku jsem znovu objevil fotografii, ke které jsem měl vztah už dřív, a zjistil jsem, že mě to opravdu baví. Od té doby mě zajímá hlavně fotografie, video a celková vizuální tvorba. Nejvíce mě ale chytlo video – natáčení, střih, postprodukce.
Ve třetím ročníku jsem začal do videa investovat hodně času i peněz, kupoval jsem si techniku a začal jsem se zlepšovat. Před maturitou jsem si dal výzvu – chci mít jednu z nejlepších závěrečných prací na škole. A povedlo se. Šel jsem tzv. „mimo krabici“, dělal jsem věci po svém, i když s tím vedení úplně nesouhlasilo. Ale stálo to za to.
Po maturitě jsem na škole zůstal dva roky učit fotografii a video. Zároveň jsem začal pracovat na svém prvním filmu Pochožaj, který vychází ze skutečného příběhu vojáka, který padl v boji. Techniku jsem si půjčoval ze školy. Byli jsme úplní amatéři, ale bavilo mě to a bral jsem to jako obrovskou zkušenost.
Pak jsem šel studovat na VŠ v Opavě, obor multimediální technika. Brzy jsem zjistil, že to není úplně pro mě, protože se tam věnují více teorii než praxi. V té době už jsem pracoval, točil jsem videa pro různé firmy, měl jsem zkušenosti a chtěl jsem se posouvat jiným směrem, než škola nabízela. Rozhodl jsem se tedy školu opustit a jít vlastní cestou.
Začal jsem pracovat ve Švihej.cz jako videomaker a content creator. Dělal jsem všechno kolem videí, reklam a fotografií a hodně jsem se naučil, hlavně o marketingu a týmové práci. Spolupracoval jsem také s Pamětí národa na vizuálním projektu na pomezí filmu a reklamy.
Po dvou letech ve Švihej.cz jsem se rozhodl jít na volnou nohu a rozjet vlastní firmu. Švihej.cz zůstává mým dlouhodobým partnerem, pro který nadále dělám videa externě. Dál se chci věnovat filmům, videím, tvorbě reklam, fotografiím, produkční fotografii, střihu a celkové vizuální tvorbě. Zkrátka tomu, co mě naplňuje a baví.
Moje motto: „Nebát se skočit do prázdna. Začít tvořit, i když to není dokonalé. Každý krok tě někam posune. A hlavně – začít. Nebát se, prostě jít.“








