Běh naděje ukázal dětem svět aktivního života

Ani nepřízeň počasí nás nezastavila. V pátek 17. září se děti z Pohodové školy zúčastnili první velké akce v probíhajícím školním roce. Díky Středisku volného času v Ostravě-Zábřehu si vyzkoušeli trochu toho „nemilovaného“ vytrvalostního běhu, ale taky řady dalších sportovně-společenských aktivit. A ona v úvodu zmiňovaná nepřízeň počasí, se nakonec ukázala i tak trochu jako přednost – delší čas se na stanovištích mohly naše děti vyřádit bez zdlouhavého čekání, až na ně vyjde řada.

Běh naděje sice nakonec v roce 2021 neměl charitativní podtext, přesto myšlenka někdejšího Běhu Terryho Foxe nezůstala úplně stranou. „Chtěli jsme dětem ukázat, že život se dá prožívat i v pohybu. A připomenuli jsme jim i to, čemu se říká zdravý životní styl,“ zdůraznili organizátoři celého příjemně stráveného pátečního dopoledne.