Den s židovskou kulturou

Dne 23. 10. 2019 žáci 8. a 9. třídy odjeli do Brna seznámit se s židovskou kulturou. Pod laskavým vedením paní Taťány Klementové z brněnské pobočky Židovského muzea Praha jsme měli možnost podívat se do brněnské synagogy a na židovský hřbitov do městské části Židenice.

Paní průvodkyně nám ukázala posvátné židovské texty, seznámila nás s hebrejštinou a předvedla některé židovské liturgické předměty. Zároveň nešlo opomenout pohnutou židovskou historii nejen ve 20. století.

Naši žáci na židovském hřbitově v Židenicích nehledali jen historii. Tady měla paní průvodkyně pro žáky připravenou hru, kdy podle mapky hledali na hřbitově významné osobnosti nebo symboly.

Dozvěděli jsme se všichni opravdu spoustu nových informací o židovské kultuře a historii a zároveň jsme si užili krásný podzimní den.