Oslavy 100 let vzniku ČSR a 25 let školy

Při příležitosti oslav 100 let vzniku Československé republiky a současně 25 výročí vzniku školy si Vás dovolujeme pozvat dne 26.10.2018 v 10:00 na prohlídku školy spojenou se zasazením Stromu svobody.

V pátek 26.10.2018 proběhl v naší škole slavnostní den ve znamení oslav 100 let založení Československé republiky a 25 let založení Pohodové školy.  Tento den započal již dříve a to přípravami na oslavu. Žáci od páté do deváté třidy plnili skupinové projekty, kdy jim bylo přiděleno téma, které ve svém pracovním týmu plnili. Hotové projekty posloužily k výzdobě školy a část těchto projektů můžete shlédnout ve fotogalerii. Klub vaření připravil „Kavárnu“ a velmi brzy ráno upekl jedno slané a jedno sladké pečivo.

Žáci po příchodu obdrželi trikoloru, kterou měli po celý den připnutu. Do deváté hodiny ranní se dokončovaly přípravy a kontrolovaly všechny pomůcky. Např. výzdoba zahradního altánu (6. a 7. třída), vykopaná jáma, plůtek a cedule ke Stromu svobody (8. a 9. třída) a tvůrčí dílničky na prvním stupni. Prvními návštěvníky naší školy byli děti z místních mateřských škol, které pod vedením p. učitelek z prvního stupně a s pomocí našich žáků tvořily podzimní ozdoby. Úderem desáté hodiny ranní jsme otevřeli školní dveře pozvaným hostům, které vybraní žáci provázeli po škole.

V jedenáct hodin se žáci a hosté odebrali na školní zahradu, kde jsme se shromáždili ke slavnostnímu aktu. Úvodní slovo si vzala paní učitelka Eliášová, která nám připomněla význam oslav. Po té žáci druhého stupně pod vedením paní učitelky Bortlové a za doprovodu paní učitelky Bodnárové zazpívali dvě připravené písničky. Zazněla státní hymna. Následovalo zasazení Stromu svobody, které zajistili žáci osmé třidy.  Celou slavnostní chvíli uzavřela paní ředitelka Karpíšková vzpomínkou na uplynulých 25 let školy a přáním mnoha dalších let.

Můžeme říci, že se nám i přes pošmourné počasí oslava podařila a déšť byl na naší straně a po dobu oslavy nespadla ani kapka. Popřejme našemu Stromu svobody mnoho let života.