Výtvarná soutěž – Landecké pověsti

V rámci čtenářských klubů jsme se zapojili do čtenářsko-výtvarné soutěže organizovanou dětským internetovým časopisem Balónek, na jehož stránkách jsou zveřejněny Landecké pověsti autorky  Miriam Prokešové a které jsme održeli v tištěné podobě. Úkolem bylo přečíst si pověsti a na základě vlastní fantazie inspirované přečtenými pověstmi namalovat obrázek, který se bude hodit do připravované knihy jako ilustrace.

Čtení pověstí se nám líbilo, mimo jiné i proto, že byly tak akorát dlouhé pro naše čtení. Nakonec jsme se rozhodli pro ztvárnění pověsti Ovčák a ovečka. Zřejmě se dětem líbilo prostředí zříceného hradu a nalezeného pokladu. Do kreslení se zapojili všichni členové obou našich klubů. Z prací jsme vybrali pět finalistů, kteří naši školu reprezentovali. Bohužel jsme v kategorii 10-12 let sice nevyhráli, přesto malířům děkujeme za krásné obrázky.