Naše ZŠ se zapojila do nového projektu OP VK

Naše Základní škola, Ostrava – Výškovice, s.r.o. 29. dubna 33/295, Ostrava – Výškovice  je Partnerem projektu Chytří pomocníci ve výuce aneb využíváme ICT jednoduše a kreativně CZ.1.07/1.3.00/51.0009. 

Projekt si klade za cíl realizací vzdělávacích kurzů pro pedagogické, vedoucí a ICT pracovníky partnerských ZŠ a SŠ a poskytováním intenzivní prezenční a on-line metodické a technické podpory dosáhnout zvýšení kompetencí těchto pracovníků při integraci ICT do výuky.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Chytří pomocníci ve výuce

Učitelé naší školy se zúčastnili přednášek, které lektorovali odborníci z Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské. Seznámili nás moderními metodami, programy a technikou, kterou se oživí a zvýší úroveň výuky a plně využijeme ICT, které mám e k dispozici.

Témata:

  • Cloud Computing jednoduše s nástroji Google
  • Základy práce s interaktivní tabulí
  • Vedeme výuku s interaktivní tabulí Smart Board
  • Základy osobní bezpečnosti v prostředí sociálních sítí a na internetu
  • Využíváme MS Office 2013 formou cvičení ve výuce
  • Prezentujeme jednoduše pomocí MS Power Point 2013
  • Využití mobilní techniky v práci uživatele