Putování za kostelem

Ve čtvrtek 13. června 2019 jsme letěli ke kostelu. Čili přijeli jsme na místo v čas. Ovšem paní učitelky přišly o 15 min později. Pochválily nám naše šaty a oblečení. Šli jsme pár km ke kostelu a čekali jsme. Našli jsme paní lektorku, která byla sympatická. Šli jsme do nějakého katolického klubu, kde nám řekla „Vezměte si propisky.“ Paní učitelka Karpišková nám nic o propisce neřekla.

Dostali jsme pracovní arch a šli jsme pracovat do kostela. Měli jsme dvouhodinovou přednášku. Jedna z mnoha otázek byla v jakém stylu je ozdobný sloup v kostele? Všichni se s radostí hlásili a vykřikovali. Románský sloh, gotický sloh, renesanční sloh, baroko, art deco. Všechno špatně!!!! Tak co to teda bylo? Paní lektorka odpověděla: „Jonský styl“. To jsme se neučili. Naše paní učitelka zahanbena, že selhala……. Kvůli ní nejsme připraveni na život! 🙂 🙂 🙂 Ten kostel byl magický, protože všem padaly co pár sekund propisky. Ke konci exkurze jsme zjistili, že nás paní učitelka nic nenaučila. Ale kostel pěkný. U vchodu nám paní lektorka dala za úkol obtisknout alobalem růžičky o lavici v kostele. Naše výrobky vypadaly všelijak jen ne jako růžičky. Nakonec jsme museli nalepit alobal na papír. Po hodině lepení jsme byli vypuštěni domů.

(zapsala Káča dle vyprávění Alexe)